Frequently
Asked Questions

پاسخ به اولیه

1کلاس هوش مالی چیست، و شرایط شرکت در آن را بفرمایید؟
کارگاه هوش مالی تنها برای آموزش والدین مسئول تشکیل میشود، زمان برگذاری سالی یکبار و در یک تاریخ نا مشخص برگذار میگردد، حضور کودکان در این کلاس ممنوع است لذا جهت شرکت در این کلاس باید زحمت نگهداری کودک را به یکی از اقوام بسپارید. این دوره برای والدین دارای فرزند از 1 سال تا 18 سال مفید می باشد، اما برای اینکه والدین عزیز نیز بهره کافی را ببرند نکاتی در خصوص سرمایه گذاری های بلند مدت نیز در آن مطرح خواهد شد، و دلیل اینکه خود کودکان دراین دوره شرکت نمی کنند این است که فعالیت های آموزشی برای کودکان در طولانی مدت ( 1 سال یا 2 سال ) اثر بخش خواهد بود لذا شما با حضور خود و آموزش دیدن میتوانید این تعالیم در زندگی کودک ساری و جاری نمایید. لذا حضور شما به عنوان والد میتواند یک مسیر دائمی را برای فرزندان دلبندتان به همراه داشته باشد.
2آیا تا کنون کودکی بوده که از آموزش های هوش مالی نتیجه گرفته باشد و نتیجه آن ایجاد درآمد باشد؟
تا کنون تعداد زیادی از کودکان در ایران این فرآیند را طی نموده و هم اکنون در فعالیت های مختلفی از جمله ایجاد دیتا، آموزش، بورس، و موارد دیگر مشغول به فعالیت می باشند،
3آیا شما میتوانید نمونه پرونده ها و یا موفقیت های کودکانی که به هوش نیک مراجعه کردند را در اختیار ما قرار داده تا ما بتوانیم با شناخت بیشتری به مؤسسه شما مراجعه کنیم؟
شایان ذکر است که مدیران مؤسسه هوش نیک بسیار علاقمند به این موضوع می باشند ولی به دلیل پاره ای از محدودیت ها که سازمان بهزیستی آنها را تدوین نموده امکان ارائه رزومه فعالیت های کودکان امکان پذیر نمی باشد.
4آیا مؤسسه هوش نیک بازی درمانی دارد؟
مؤسسه هوش نیک مؤسسه ایست در راستای سنجش هوش، پرورش استعداد و مهارت و همچنین تشخیص اختلالات احتمالی. لذا این مؤسسه به علت کمبود وقت و همچنین زمانبر بودن فعالیت های درمانی فعالیت های رفع اختلال را انجام نمی دهد. اما مؤسسات همکاری در کنار مجموعه هوش نیک در حال فعالیت هستند که در صورت وجود اختلال مراجعین به آن مراکز معتمد و تحت استاندارد مؤسسه هوش نیک ارجاء داده خواهد شد.
5شما برای درمان لکنت هم کاری انجام می دهید؟
تمام فعالیت های درمانی در مؤسسات تحت لیسانس هوش نیک انجام میشود، اما هوش نیک یک مؤسسه درمانی نیست.
6فرزندم درس نمیخواند، اعتماد به نفس ندارد، با ادب نیست، بی پرواست، کارهای خطرناک میکند، حرف گوش کن نیست، شجاع نیست، بسیار آرام است یا ..... چه کنم؟
تمام این موارد که در این سؤال ذکر شد جزئی از فرآیندهای مدیریت کودک و سبک زندگی می باشد که مؤسسه هوش نیک با استاندارد های خاص و منحصر به فرد خود این موارد را رفع میکند. لذا شما می توانید با خیال راحت به مؤسسه هوش نیک مراجعه و با انجام تکنیک های ارائه شده فرزندی شادتر، موفق تر و باهوش تری داشته باشید.
7برای نوزاد هم تست هست؟
فعالیت های مؤسسه هوش نیک برای کودکان زیر 5/2 سال تنها فعالیت سبک زندگیست، لذا شما والد مسئول میتوانید با تماس حاصل فرمایید و درخواست کنید شما را در کلاس های هوش ثبت نام نمایند. این کلاس ها برای رفاه حال شما معمولا روز های جمعه برگذار می گردد. شماره تلفن تماس جهت رزرو کلاس ها 02122796397
8مدرک کارشناسان مؤسسه هوش نیک چیست؟
مدرک مؤسس و ناظر مجموعه دکتری هوش و کارشناسان دیگر از کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، عمومی و تربیتی به بالا میباشد.

سایر پرسش ها

1آیا شما تست IQ هم دارید؟
تست IQ یا ریون در سال های گذشته جهت تشخیص هوش منطقی ریاضی مورد سنجش قرار میگرفت، اما به علت اینکه این عدد هیچ راهکاری را برای والدین در نظر نمیگرفت مؤسسات بین المللی وداخلی به تست هایی روی آوردند که بتوان به کمک آنها زندگی آینده کودکان را در مسیری درست هدایت نمود. این تست ها شامل گاردنر، وکسلر، بینه و ..... می باشد که از میان اینها تنها تست هوش گاردنر هر 9 هوش کشف شده در وجود بشر را مورد عرض یابی قرار می دهد، لذا مؤسسه هوش نیک نیزبا اخذ نمایندگی KFIRI استرالیا انجام تست های 9 گانه گاردنر را در دستور کار خود قرار داده.
2سن مراجعه به مؤسسه هوش نیک چند سال است؟
چند رنج سنی در هوش نیک وجود دارد.  زیر 5/2 سال: که در این رنج سنی تست های متفاوتی برای کودکان وجود دارد اما انجام این تست ها بسیار زمانبر دشوار و هزینه بر هست و خطای بالایی نیز دارا می باشد. و شما والد گرامی می توانید با حضور در کلاس های هوش، استعداد و مهارت آموزش های لازم جهت پرورش موارد فوق را آموزش ببینید.  5/2 سال: سن 5/2 سال سنی حساس در دوران رشد کودک می باشد، انجام تست در این سن نیازمند شرایطی خاص می باشد.که شما برای اطلاع بیشتر می توانید با شماره 02177891587 تماس حاصل فرمایید.  از 3 سال تا 5 سال: در این رده سنی شما میتوانید علاوه بر سنجش هوش استعداد را نیز می توانید پرورش دهید.  از 5 سال تا 14 سال: در این رنج سنی 5 تا 14 علاوه بر سنجش هوش، مشاوره تحصیلی، انتخاب رشته، انتخاب شغل را نیز داشته باشید.  از 14 سال به بالا: برای این سنین نیز سنجش هوش، استعدادیابی، تعیین تیپ های شخصیتی، استعدادهای شغلی و مشاوره های هوش مالی نیز ارائه می گردد.
3آیا در مؤسسه شما بعد از سنجش هوش راهکاری هم ارائه می شود؟
دقیقا تفاوت مؤسسه ما با دیگر مؤسسات در ارائه راهکارهای تبدیل هوش به استعداد و مهارت و آینده تحصیلی و شغلی فرزندان این مرز بوم می باشد.
4چگونه در مؤسسه شما در 1 ساعت می توانیم هوش و استعداد را مشخص کنیم؟ من از مؤسسات دیگر شنیده ام که کودک باید چند ماه تحت نظر باشد؟!
مؤسسه هوش نیک بر اساس یک استاندارد بین المللی سنجش هوش را انجام می دهد، این تست در تمام دانشگاه های دنیا، مؤسسات بین المللی، شرکت ها و سازمان های بزرگ انجام می شود و جزو یکی از قویترین تست های حال حاضر دنیا می باشد ما حتی از استاندارد های این تست فراتر رفته و فرمول های تست شهودی را اضافه کرده ایم. با این حال این تست ها توسط سه مشاور ارزیابی و ارائه می شود. در هیچ جای دنیا این تست ها بیش از 45 دقیقه زمان نمی برد، ما نیز بر اساس همین استاندارد ها تست ها را انجام می دهیم. حال مؤسساتی هستند که خارج از این قائده یا روش های دیگر این سنجش را انجام می دهند که مؤسسه هوش نیک نه آنها را تأیید و نه انجام می دهد.
5فرزندم اضطراب جدایی شدید داره اصلا ازم جدا نمیشه احتمال داره بیام اونجا اصلا همکاری نکنه، چیکار کنم؟
مربیان ما در هوش نیک به گونه ای آموزش دیدن که همکاری کودک جهت تست را تحریک می نماید در صورتی که این روش ها پاسخگو نباشد از یکی از والدین کمک گرفته میشود و یا در یک پرسه زمانی این اجازه به کودک داده میشود که کودک با محیط سازگار شود.
6چقدر میشود به تشخیص و حرف های شما اعتماد کرد؟
شما می توانید نظر والدین را در هایلایت های اینستاگرام مطالعه بفرمایید.  می توانید از فرد دیگری که به مؤسسه مراجعه کرده سؤال بفرمایید.  این تست ها بین المللی بوده و فرد خاصی در طراحی این تست ها دخیل نبوده و در تمامی دنیا این تست ها را به یک شکل انجام میدههند. لذا شما با اطمینان می توانید این تست ها را انجام دهید. اما در هوش نیک یک گارانتی نیز به این تست ها اضافه شده که آن را از دیگر م<سسات متمایز میسازد.
7آیا شما مشاوره ازدواج هم دارید؟
خیر در مؤسسه ما مشاوره ازدواج و طلاق و درمان صورت نمیپذیرد.
8برای انتخاب رشته هم میتوانید کاری انجام هید؟
بله، یکی از بهترین متود بین المللی انتخاب رشته، مسیر تحصیلی و شغلی توسط دکتر شریعتی د ر مؤسسه هوش نیک ارائه می گردد.
9آیا شما در خصوص اینکه فرزند من چه کلاسی بروید نیز مشاوره می دهید؟
این نیز یکی از مشاوره های تخصصی مؤسسه هوش نیک است که به شما کلاس هایی که باید کودک شما در آن حضور پیدا کند ارائه می نماید.
10صحت تست تلفنی همانند تست حضوری هست و می شود به آن اطمینان کرد؟
انجام تست تلفنی از یک فرآیند ویژه و طولانی تری نسبت به تست حضوری بهره میبرد این تست به علت عدم حضور کودک در اتاق بازی نیاز به پرسش های تخصصی از والدین دارد که یک روانشناس دوره دیده با پرسیدن این سؤال ها موارد مختلف را تشخیص و در تست اعمال مینماید.

پاسخ به سوالات
مرکز هوش نیک


در این صفحه می توانید پاسخ سوالاتی که در مورد مرکز هوش نیک دارید را جویا شوید. اگر پاسخ به سوال خود را در موارد بالا پیدا نکردید، با ما تماس بگیرید.